Urobte dnes krok k sebe.

Práve nám v dome inštalujú zas ďalšiu novú káblovku. Ľudia si rozširujú možnosti výberu staníc a  kanálov, aby mali neustále čo pozerať.

Často to robia preto, aby nemuseli počúvať a vnímať tie vlastné kanály a stanice, aby ich niečím prehlušili. Tak či tak vysielajú nonstop.

Jedna pani, s ktorou som sa stretla v minulosti  bola  tak vystresovaná, že vôbec nespávala a púšťala si nejaké seriály celú noc  až do rána. Mala vtedy malú predajňu potravín  a rástli jej dlhy, lebo predajňa upadala. Bola to pre ňu silná psychická záťaž, denne  chodili  exekútori a z malých súm sa stávali obrovské dlhy. Nevedela s tým pohnúť. Nemala šancu, bolo to v období nástupu obchodných reťazcov na náš trh. Malé predajne skončili.


 • Väčšina z nás  pociťuje intenzívnejšie záťaž,  napätie a stres večer pred zaspávaním, ráno po prebudení  alebo v noci, kedy všetko stíchne a myšlienky doliehajú akosi hlučnejšie a nástojčivejšie ako počas dňa.

Nemusíte mať tak závažný problém, ako spomínaná pani. Trápite sa a sužujete aj pre rôzne maličkosti.  Zaspávate a preberáte, čo sa počas dňa  dialo a kto a čo komu povedal a ako ste reagovali a čo ste mali a čo nie a mali ste povedať to a to, ale viete to až teraz a keby bolo niečo inak ako je, tak potom by. A tak ďalej.

 • Dolieha na vás záťaž starostí a nedokončených vecí. Rôzne   výčitky a pocity viny a obavy,  čo bude zajtra. Znepokojenie. Posudzujete seba aj iných a hodnotíte. Niečo vás mrzí a niečo hnevá a možno neviete odpustiť, to už je jedno, či inému, či sebe. Chystáte sa, čo poviete a urobíte a možno nepoviete a neurobíte.
 • Kumulujete energiu a tlačíte na plyn, ale nepustíte spojku.

Často vás to oberá o pokojný spánok a ráno ste unavení a niekedy tak  vyčerpaní a možno aj dobití ako po namáhavom boji. A príde ďalší deň a pridajú sa zas ďalšie starosti a  stres sa nabaľuje  ako snehová guľa. A dokola.

Takýto rozbehnutý vlak nie je jednoduché zastaviť. Napätie narastá, telo tuhne a neviete relaxovať. Pridajú sa bolesti.  Skúšate všetko možné, ale výsledok nie je vyhovujúci.

Často zabúdate na jedno.

 • Telo nie je možné relaxovať bez toho, aby bola relaxovaná vaša myseľ.

Relaxovaná myseľ vám umožní uvoľniť aj telo. Ale aj  vidieť veci v inom svetle, jasnejšie, ľahšie  a odrazu vidíte riešenia. Guľa sa postupne roztápa.

 • Myseľ môžete relaxovať tréningom meditácie.  

Meditatívny stav  napomáha a je dôležitý  aj  v procese transformácie,  duchovného rastu na ceste  k sebe a sebapoznávaní, vedomej sebarealizácii. Hlavne je užitočná v každodennom a obyčajnom živote, aby ste sa cítili dobre.

Ak sa vám podarí myseľ   upokojiť a všetko stíchne, môžete nájsť odpovede na otázky, s ktorými si   v bežnom dni neviete poradiť.

 • Odrazu máte oveľa viac možností ako ste si mysleli.

Otvárate nové prepojenia, ako keď sa v dome naťahujú nové káble a vytvorí sa viac možností pre príjem nových kanálov a frekvencií. Aj vy rozširujete svoje možnosti.

Čo vám chcem týmto povedať?

 1. Máte vždy viac možností a riešení ako si myslíte. A aj večer, v noci, či ráno máte aj inú možnosť ako sa trápiť. Môžete sa rozhodnúť a povedať si kadiaľ cesta nevedie.

 2. Vypnúť starý a otrepaný kanál, nekonečný seriál, ktorý vás posúva do nepríjemných sfér, kde sa všetko sťahuje a tuhne a necítite sa dobre.

 3. Skúste dnes zachytiť aspoň jednu takú myšlienku a vzdajte sa jej. Naladíte sa tým na nový kanál. Jeden krok.

A o niečo radostnejšie prijímanie a vysielanie.

Viera Spring

Viera Spring
Milujem ľudí, život, prírodu, spiritualitu, náš svet. A vidím v ňom okrem krásy a potenciálu aj veľa zbytočného trápenia. Mojím veľkým želaním a zároveň poslaním je urobiť všetko preto, aby čo najviac ľudí odhalilo vlastné pasce a oslobodilo sa. Premenilo pasce na podporujúce zdroje úsilia a začalo žiť a realizovať sa viac vedome a v láske. Lebo dať priestor lepším stránkam ja a vyšším častiam našej ľudskej prirodzenosti, je skvelou vyhliadkou pre lepšiu a radostnejšiu budúcnosť ľudstva aj planéty Zem. čím sa zaoberám, nájdete tu
 • Stiahnite si e-book zadarmo 5 princípov

  Päť princípov Zmenia váš život a pohľad na svet. Kniha vás obohatí a prinesie riešenia a celkom nové momenty. Pochopením a osvojením si 5 princípov, dokážete, cielene a pozitívne, ovplyvniť procesy tvorenia vašej reality, aby ste sa posúvali, k lepšiemu, spokojnejšiemu a radostnejšiemu životu a svetu.

 • Stiahnite si e-book zadarmo Vedomá sebarealizácia

  E-book obsahuje informácie o spôsobe vnímania seba a sveta, cestou vedomej sebarealizácie. Nájdete odpovede, čo je - vedomá sebarealizácia a ako začať žiť vedomý život. Uskutočnite svoje plány a vytúžené zmeny. Začnite. Čo vás čaká na ceste? Poradím vám prvých 3+ 5 krokov ako začať a odporučím 8 cvičení.

 • Najnovšie články