Práca s emóciami.12 otázok ku slobode.

Ako často vás dostanú nejaké informácie tak, že ovplyvnia to, ako sa cítite? Emočná vlna a už na nej letíte?

Potešia alebo pobúria vás a akýmkoľvek spôsobom sa dostane do varu?

Áno. Šíriteľ robí dobrú prácu. Ale inak, ako si myslíte.
Pekná a dobrá práca s emóciami  

Mali by ste si uvedomiť, že to ale nie je cesta.  To je iba ďalšia manipulácia

Niekedy, napríklad, ide iba o udržiavanie a hlavne prehlbovanie stavu toho, čo vás poburuje. Jednoducho povedané ono to nič nerieši. Iba má niekto pocit moci alebo sa usiluje ju získať.

Tí, čo túžia po moci, ju získavajú cez vašu bezmocnosť. Lebo ak sa rozhodnete byť bezmocní, svoju moc odovzdávate. Vlastnou slabosťou iných posilníte.

Ak neviete, čo naozaj chcete a potrebujete, necháte sa presvedčiť o potrebách, čo nie sú skutočnými potrebami a kúpite alebo ste nešťastní, že na to nemáte. Cítite sa menejcenne.

Ak vy nebudete rozhodovať, iní rozhodnú za vás. a tak ďalej.

Necháte sa zmanipulovať a cítite sa bezmocní a svoju moc odovzdávate cez emócie bezmocnosti a zároveň očakávania, že niekto situáciu za vás vyrieši.

Svojím postojom a silnou emocionálnou reakciou voči tomu, čo by ste chceli zmeniť, napokon aj vy prispievate k prehlbovaniu a pretrvávaniu nežiadúceho stavu, i keď si to vôbec neuvedomujete.

Pomáhate šíriť vlnu emočnej manipulácie.

O čo ide? Zotrvávanie v roliach obetí a kumulovanie hnevu a nespokojnosti Úmyselné šírenie a zosilňovanie úrovní ako bezmocnosť, strach, závisť, žiarlivosť, chamtivosť, zlomyseľnosť, nenávisť, pohoršenie, zbabelosť a zbabelé ustupovanie alebo celkom opačne a tak ďalej.

Necháte sa vtiahnuť, zaoberáte sa prvotnou informáciou, čo vás chytila do emočnej pasce a pridávate, pridávate. Emočná vlna rastie a prispievate k tomu, čo nechcete. Neveríte alebo naopak už ste si to niekedy všimli? Čo to je?

Sú to také vlny a unášajú vás a aj ďalších. Cítite sa byť účastní nejakého systému.
Práve cez tie emócie veľmi ľahko naletíte a ste príšerne manipulovaní.

Skúste sa vtedy počúvať, čo a ako hovoríte. Naozaj tomu veríte?

Skutočnosť je taká, že ste manifestáciou určitého spôsobu myslenia a nastavenia vašej vlastnej a tiež spoločnej mysle (lebo ste prepojení podľa vlastnej úrovne a spôsobu myslenia a tak ďalej)  a najmä, že nepracujete dostatočne so sebou – teda žiaľ, väčšina.

Možno by ste aj, ale hľadáte spôsob ako.

Stále viac je ľudí, ktorí pochopili, že slobodu a každú zmenu, po ktorej túžia, potrebujú nevyhnutne objaviť, dosiahnuť a urobiť v prvom rade sami so sebou.

Ak chcete žiť inú kvalitu života, nečakajte, že to urobí za vás niekto alebo nejaká skupina iných ľudí, aj keby neviem ako sľubovali.

Úmyselne vo vás vyvolávajú pocity s negatívnym nábojom, ale v konečnom dôsledku vy sami si to robíte.

Skúste sa nejaký čas pozorovať, ako a na čo reagujete.

Napríklad. Túžite po zmene niečoho a často ani neviete čoho, len ste nespokojní.

Potom stačí málo. Ako škrtnúť zápalkou a už sa pridávate kdesi, kde očakávate niečo a možno ani poriadne neviete, že čo. Iba vás to nesie na silnej spoločnej emočnej vlne.

Ľahko sa dá vami manipulovať a to je vaša akože bezmocnosť! Akože, pretože to môžete pochopiť, rozpoznať a zmeniť.

Nedá sa nič robiť, priatelia. ak ste s niečím nespokojní vo svojom živote, treba vyhrnúť rukávy a dať sa do práce. Ale hlavne vo svojom vnútri.

Nie je iná možnosť, iba pracovať so sebou.

Možno to čítate a počúvate z viacerých strán a stále ste nepochopili, čo to vlastne máte urobiť a ako.

To, čo potrebujete urobiť, je rozpoznať vlastnú myseľ a v nej príčiny, napríklad prečo som vťahovaný do hry, kde sa cítim byť otrokom nejakého systému alebo čokoľvek iné, o čom ste presvedčená/ý.

Zoberte si pero a papier a napíšte si. Aké sú vaše odpovede na dolu napísané otázky?

1. Prečo som presvedčená/ý o svojej bezmocnosti a že niečo musím robiť a nejako som nútená/ý žiť a pracovať a a tak ďalej – jednoducho robiť, čo vlastne nechcem – a žiť tak ako nechcem. Čo je za tým? Kto o tom rozhodol?

2. Naozaj je to pravda? Alebo som iba uveril postojom a rečiam, čo sú okolo mňa a časté a obvyklé?

A to viete …Stane sa vám podľa vašej viery – je obrovská pravda.

3. Čomu veríte?

Vy ste obeťou a bezmocná bezmocný alebo dokážete chod svojho života ovplyvniť tak, aby ste našli zmysel, vyrovnanosť, naplnenosť?

4. Ako vnímate hodnotu seba a svojho života? Ako vnímate hodnotu prostredia a planéty, ktorá dáva podmienky pre život?

5. Koľko času zo svojho života predávate?  Za koľko?

6. A čo si za to kupujete?

Lebo kus svojho života vlastne vymieňate za tie veci – čo kupujete a potom zas vyhodíte. Uvedomujete si to?

7. Ako vnímate hodnotu seba, svojho času a práce a tiež hodnotu iných, ich času a práce?

8. Čo vám hovorí úcta? Úcta k sebe ako úžasnej bytosti, úcta k životu, planéte, ostatným. Úcta k múdrosti a cnostiam?

9. Ak  máte pocit, že niečo by malo byť inak, že čosi vám chýba, nie ste spokojná/ý – z čoho pramení tá nespokojnosť?

10. A čo s tým urobíte?

11. Myslím vy osobne. A teraz.

Nájdite prameň toho celého vo svojom vnútri a zmeňte to.

Budete slobodnejší, silnejší a nebudú vás môcť cez vašu nespokojnosť a nenaplnenosť a frustrujúce skryté pocity manipulovať.

Zmeňte seba. Zmeníte naozaj kus planéty a kus sveta spolu so sebou, verte mi, je to tak.

Tak ako často vás dostanú nejaké informácie tak, že ovplyvnia to, ako sa cítite? Niečo prečítate, kdesi počujete alebo niekto nejako reaguje alebo nejako to vo svete je. 

A posledná otázka pre vás.

     12. Dokedy ešte budú nejaké informácie a prejavy iných ľudí ovládať vás a vaše pocity a rozhodovať za vás, ako budete žiť, reagovať a sa cítiť? Dokedy ešte budú rozhodovať za vás o vašom živote? Lebo vy môžete veci vidieť a reagovať aj celkom inak, vedome, slobodne.

Môžete sa rozhodnúť, že sa už nenecháte vťahovať žiadnou vlnou emočnej manipulácie. A začať v tom duchu na sebe pracovať.

S láskou

Viera Spring

Viera Spring
Milujem ľudí, život, prírodu, spiritualitu, náš svet. A vidím v ňom okrem krásy a potenciálu aj veľa zbytočného trápenia. Mojím veľkým želaním a zároveň poslaním je urobiť všetko preto, aby čo najviac ľudí odhalilo vlastné pasce a oslobodilo sa. Premenilo pasce na podporujúce zdroje úsilia a začalo žiť a realizovať sa viac vedome a v láske. Lebo dať priestor lepším stránkam ja a vyšším častiam našej ľudskej prirodzenosti, je skvelou vyhliadkou pre lepšiu a radostnejšiu budúcnosť ľudstva aj planéty Zem. čím sa zaoberám, nájdete tu
  • Stiahnite si e-book zadarmo 5 princípov

    Päť princípov Zmenia váš život a pohľad na svet. Kniha vás obohatí a prinesie riešenia a celkom nové momenty. Pochopením a osvojením si 5 princípov, dokážete, cielene a pozitívne, ovplyvniť procesy tvorenia vašej reality, aby ste sa posúvali, k lepšiemu, spokojnejšiemu a radostnejšiemu životu a svetu.

  • Stiahnite si e-book zadarmo Vedomá sebarealizácia

    E-book obsahuje informácie o spôsobe vnímania seba a sveta, cestou vedomej sebarealizácie. Nájdete odpovede, čo je - vedomá sebarealizácia a ako začať žiť vedomý život. Uskutočnite svoje plány a vytúžené zmeny. Začnite. Čo vás čaká na ceste? Poradím vám prvých 3+ 5 krokov ako začať a odporučím 8 cvičení.

  • Najnovšie články