Nový začiatok. Ako ďalej? Zmenu.

Dnes som mala taký deň, ktorému hovorím deň nových začiatkov.

Vibrovanie pre zmenu. Poznáte to všetci. Intenzívny pocit. Taký tlak zvnútra aj zvonka. Zosilnené vnemy a zvýšená citlivosť na akékoľvek zvuky a podnety. Podivné napätie. Viete, že v čom sa práve nachádzate, už nie je vyhovujúce. Potrebujete nárast, priestor, progres. Zmenu. A hľadáte. Ako ďalej.

Nový začiatok vnímam ako úžasný životný jav. A hlavne opakujúci sa. Dokonca by ste mohli u seba vystopovať akýsi vlastný rytmus, určité pravidelné intervaly v prejavovaní sa tohto fenoménu, ktorý nesúvisí iba s koncom a začiatkom roka.

Dalo by sa to prirovnať, ako keď sa vo svojom vnútri prechádzate do kruhu a vždy prídete na to isté miesto. A poviete si. A teraz ako ďalej? Nový začiatok.

Miesto plné tvorivého nepokoja a plné príležitostí. Obsahuje deštrukčné aj tvorivé sily. Ako lásku a strach alebo radosť a hnev súčasne.

Zaujímavé  je, že väčšina ľudí z tohoto plodného miesta vykročí znova a znova rovnakou cestou.

Vyberiete si to isté a pritom máte pocit zmeny.

Zmeníte niečo, to áno. Nehovorím, že nie. Prácu. Partnerku. Zamestnancov. Bydlisko. Krajinu. Oblečenie. Hoci aj celý šatník. Nejaké slová a vety. Afirmácie. Stravovanie. Náboženstvo. Farbu stien a nábytok. Návyk. Začnete robiť niečo nové alebo naopak niečo prestanete robiť. Môžete toho veľmi veľa zmeniť alebo vymeniť. A  ste presvedčená/ý, že prechádzate obrovský kus cesty. A aj prechádzate.

A odrazu sa niekde ocitnete, kde to už poznáte.

Toto sa mi zdá nejaké povedomé. Hovoríte si. Možno nejaké Deja Vu. Alebo. A zas tá istá situácia? Znova prežívam to isté, deje sa to isté? Ako je to možné? Urobila/urobil som toľko práce a znova to isté? Prečo? Čo teraz? Ako ďalej?

Čo je podľa vás riešenie?

S láskou

Viera Spring

Viera Spring
Milujem ľudí, život, prírodu, spiritualitu, náš svet. A vidím v ňom okrem krásy a potenciálu aj veľa zbytočného trápenia. Mojím veľkým želaním a zároveň poslaním je urobiť všetko preto, aby čo najviac ľudí odhalilo vlastné pasce a oslobodilo sa. Premenilo pasce na podporujúce zdroje úsilia a začalo žiť a realizovať sa viac vedome a v láske. Lebo dať priestor lepším stránkam ja a vyšším častiam našej ľudskej prirodzenosti, je skvelou vyhliadkou pre lepšiu a radostnejšiu budúcnosť ľudstva aj planéty Zem. čím sa zaoberám, nájdete tu
  • Stiahnite si e-book zadarmo 5 princípov

    Päť princípov Zmenia váš život a pohľad na svet. Kniha vás obohatí a prinesie riešenia a celkom nové momenty. Pochopením a osvojením si 5 princípov, dokážete, cielene a pozitívne, ovplyvniť procesy tvorenia vašej reality, aby ste sa posúvali, k lepšiemu, spokojnejšiemu a radostnejšiemu životu a svetu.

  • Stiahnite si e-book zadarmo Vedomá sebarealizácia

    E-book obsahuje informácie o spôsobe vnímania seba a sveta, cestou vedomej sebarealizácie. Nájdete odpovede, čo je - vedomá sebarealizácia a ako začať žiť vedomý život. Uskutočnite svoje plány a vytúžené zmeny. Začnite. Čo vás čaká na ceste? Poradím vám prvých 3+ 5 krokov ako začať a odporučím 8 cvičení.

  • Najnovšie články