Obmedzenie ako Cesta.

Ako vnímate obmedzenia? Najskôr máte nejaké želanie a chcete ho naplniť. A niečo urobiť. Plánujete a venujete tomu kopu času a energie.  Tešíte sa a zrazu príde niečo nečakané, prekvapivé, čo zmarí celé vaše úsilie.

Čo vás vtedy ovládne? Zlosť a obviňovanie alebo sklamanie a sebaľútosť? Alebo to všetko.

Väčšina ľudí reaguje na obmedzenia odmietavo a deštrukčne. Dvoma spôsobmi. Smerom na iných, teda von alebo otáča deštrukciu smerom k sebe, dnu. Ale tak či tak sa tá energia točí v jednom kruhu ako vír.

Možno si to neuvedomujete, ale denne máte veľa prianí. Robíte tiež veľa rozhodnutí. A každé z nich je, ako keď sa vydáte nejakým smerom, nejakou cestou. A ak sa nenaplní a neuzavrie, ostáva otvorený kruh. A ostáva tiež permanentné, skryté úsilie kruh dokončiť.

Takže celé dni chodíte sem a tam a denne zažívate, a to asi veľa krát, niečo podobné, ako som popísala vyššie. Ale v jemnej podobe. Ani tomu nevenujete pozornosť, lebo sú to také rôzne maličkosti. Možno mávnete rukou.

Iba sa nejako  cítite. Hovoríte, že máte rôzne divné pocity a stavy. Ale tie pocity a stavy a to ako sa cítite, vyjadrujú vaše náročné turistické prechádzky a rôzne úskalia na cestičkách vo vašej mysli, ktorými neustále putujete a usilujete o vrchol a uzavrieť tie  pootvárané kruhy. Veľa takých ciest a cestičiek a vašich myšlienok a krížom krážom.

A teraz si predstavte, že si dáte nejaký plán a chcete niečo urobiť, dosiahnuť. Vydáte sa energicky cestou dopredu k plánovanému cieľu a odrazu tu odbočka a slučka a zas odbočka a niečo ako kruhový objazd.

Robíte to mimovoľne a automaticky. A napokon už ako rituál. Dokonca si  zvyknete a nadobudnete presvedčenie, že tak je to správne. A možno tomu dáte aj nejakú pridanú hodnotu a pocit dôležitosti.

Zoberte si to tak. Na uskutočnenie akejkoľvek veci, aj maličkosti, potrebujete vydať nejakú svoju energiu. A ak máte veľa rôznych slučiek a neuzavretých kruhov, ktoré vyjadrujú spätne, čo všetko ste chceli a nedokončili predtým, želali si a usilovali sa a nevyšlo to, tak ešte ani neurobíte žiaden krok a už ste unavení a bez energie.

Vaša energia sa totiž rozprskla a zaplnila všetky diery, celé to skryté bludisko. A na uskutočnenie toho, čo naozaj chcete, vám neostáva dosť síl. Cítite sa stratení. Unavení. Vyčerpaní.  Znechutení. Chýba vám entuziazmus.

Verte mi, oplatí sa dobre to bludisko v sebe preskúmať. A pozatvárať otvorené kruhy.

A z určitého pohľadu sa dá konštatovať, že celé vaše životné úsilie tvoria priania, rozhodnutia, cesty a vykročenia a obmedzenia, ktoré vás oddeľujú od toho, po čom túžite, za čím ste vykročili a usilujete sa to dosiahnuť. A môžete si k tomu dopísať všetko,  čo vám ešte napadne. Podstatné je, že to celé dáva váš životný príbeh a všetko ste vy.

Aj túžby, aj úsilie aj ciele a aj tie obmedzenia.

Ak prijmete obmedzenia  ako vašu časť, ktorú ste možno niekedy niekde zavrhli a stojí vám neustále v ceste, skúste to vidieť inak. Skúste celkom iný pohľad.

Lebo aj  obmedzenie a obmedzenia, môže byť práve tá vaša pravá a skrytá, tajná cesta, smerujúca k bájnemu pokladu 🙂

Chceli by ste vedieť viac? Rozpoznať, čo vám stojí v ceste žiť život po akom túžite? Neustále sa vám opakujú pocity nejakého nedostatku, čosi vám chýba a cítite sa frustrovane a nenaplnene alebo stagnáciu? Čo sú prekážky a ako ich zmeniť a dosiahnuť naplnenosť seba a života, dostatok, hojnosť, uznanie, zlepšenie zdravia a vzťahov? Máte ochotu a odhodlanie nazrieť do svojho vnútra a robiť zmeny? Potom sem kliknite a prihláste sa na individuálku. Možno je pre vás vhodným riešením a prejdeme spolu kus cesty. Pomáham ľuďom už viac ako 25 rokov a tí, čo boli pripravení a aj zotrvali v úsilí, dosiahli naozaj výrazný pokrok a úžasné zmeny. 

s láskou

Viera Spring 

Viera Spring
Milujem ľudí, život, prírodu, spiritualitu, náš svet. A vidím v ňom okrem krásy a potenciálu aj veľa zbytočného trápenia. Mojím veľkým želaním a zároveň poslaním je urobiť všetko preto, aby čo najviac ľudí odhalilo vlastné pasce a oslobodilo sa. Premenilo pasce na podporujúce zdroje úsilia a začalo žiť a realizovať sa viac vedome a v láske. Lebo dať priestor lepším stránkam ja a vyšším častiam našej ľudskej prirodzenosti, je skvelou vyhliadkou pre lepšiu a radostnejšiu budúcnosť ľudstva aj planéty Zem. čím sa zaoberám, nájdete tu
  • Stiahnite si e-book zadarmo 5 princípov

    Päť princípov Zmenia váš život a pohľad na svet. Kniha vás obohatí a prinesie riešenia a celkom nové momenty. Pochopením a osvojením si 5 princípov, dokážete, cielene a pozitívne, ovplyvniť procesy tvorenia vašej reality, aby ste sa posúvali, k lepšiemu, spokojnejšiemu a radostnejšiemu životu a svetu.

  • Stiahnite si e-book zadarmo Vedomá sebarealizácia

    E-book obsahuje informácie o spôsobe vnímania seba a sveta, cestou vedomej sebarealizácie. Nájdete odpovede, čo je - vedomá sebarealizácia a ako začať žiť vedomý život. Uskutočnite svoje plány a vytúžené zmeny. Začnite. Čo vás čaká na ceste? Poradím vám prvých 3+ 5 krokov ako začať a odporučím 8 cvičení.

  • Najnovšie články