Kedy je ten správny čas?

Viete kedy je na čo ten správny čas?

Myslím v konaní. Tvorení. Ak chcete dosiahnuť výsledok. Vedome tvarovať.

Vytvoríte predstavu a napĺňate ju. Nejde o to ako. Lebo vždy sa prejaví posun. Ale kedy urobiť ktorý krok a kedy dielo pustiť do sveta.

Dôležitá zručnosť. Učím sa to roky.

  • Najskôr trénujete trpezlivosť.
  • Potom vytrvalosť.
  • A napokon sebadôveru. 

Napriek tomu, že mám už poriadny tréning za sebou, životné situácie mi jasne ukazujú, kedy na niečo tlačím trošku viac ako treba a zas opačne.

Ako to rozpoznať? Prirovnajte vaše úsilie činnosti, ktorá je jednoduchá a zrozumiteľná.

Ráno zvyknem piecť malé nekvasené chlebíky dcére na raňajky. Vymyslela som si svoj postup a je to skôr sušenie ako pečenie. Proces trvá určitý čas a nemá zmysel na to tlačiť. Ak ste netrpezliví a chceli by ste ich mať hotové skôr, výsledok je spálené pečivo a ide do koša, takže musíte ísť znova a proces trvá dlhšie ako zvyčajne.

Výsledkom netrpezlivosti je, že všetko trvá dlhšie.

A ak nenatrénujete vytrvalosť, vzdávate to. A výsledok nedosiahnete.

A ak sa situácie opakujú, strácate sebadôveru. Potrebujete ju znova nájsť a pestovať.

Ak tvoríte akékoľvek životné dielo, je to ako s ovocím. Strom zakvitne a ovocie pomaly dozrieva. Potrebujete rozpoznať zrelosť a v správnom čase pozbierať úrodu.

Všetko má svoj čas. Dielo aj figy majú svoj čas.

Nezrelé sa jesť nedajú, ak prezrejú, zhnijú pod stromom. Nedá sa povedať, že by vyšli navnivoč, lebo pohnoja korene pre ďalšiu úrodu.

Ale také zrelé, sladké a voňavé figy. A priamo zo stromu počas prechádzky morským pobrežím. Kedy sa vône mora a fíg miesia s vôňami vzduchu čistého ostrova a zážitkov horúceho letného dňa. Tak tie chutia výborne.

A napokon aj  naše životné úsilie smeruje k zrelosti. A získaná zrelosť, obsahujúca trpezlivosť, vytrvalosť a sebadôveru stojí za to. Chutí rovnako voňavo, čisto a sladko.

A viete, kedy je na čo ten správny čas. Nepotrebujete nad tým premýšľať.

S láskou

Viera Spring ♥    

     

Copyrights (autorské práva) Viera Spring – všetky práva vyhradené !

 

Odporúčanie pre vás. Pozrite si víkendové semináre, vyberte si a prihláste sa včas.

Viera Spring
Milujem ľudí, život, prírodu, spiritualitu, náš svet. A vidím v ňom okrem krásy a potenciálu aj veľa zbytočného trápenia. Mojím veľkým želaním a zároveň poslaním je urobiť všetko preto, aby čo najviac ľudí odhalilo vlastné pasce a oslobodilo sa. Premenilo pasce na podporujúce zdroje úsilia a začalo žiť a realizovať sa viac vedome a v láske. Lebo dať priestor lepším stránkam ja a vyšším častiam našej ľudskej prirodzenosti, je skvelou vyhliadkou pre lepšiu a radostnejšiu budúcnosť ľudstva aj planéty Zem. čím sa zaoberám, nájdete tu
  • Stiahnite si e-book zadarmo 5 princípov

    Päť princípov Zmenia váš život a pohľad na svet. Kniha vás obohatí a prinesie riešenia a celkom nové momenty. Pochopením a osvojením si 5 princípov, dokážete, cielene a pozitívne, ovplyvniť procesy tvorenia vašej reality, aby ste sa posúvali, k lepšiemu, spokojnejšiemu a radostnejšiemu životu a svetu.

  • Stiahnite si e-book zadarmo Vedomá sebarealizácia

    E-book obsahuje informácie o spôsobe vnímania seba a sveta, cestou vedomej sebarealizácie. Nájdete odpovede, čo je - vedomá sebarealizácia a ako začať žiť vedomý život. Uskutočnite svoje plány a vytúžené zmeny. Začnite. Čo vás čaká na ceste? Poradím vám prvých 3+ 5 krokov ako začať a odporučím 8 cvičení.

  • Najnovšie články