Minulosť odstrihnite.

Odstrihnite minulosť. Ale jemne.

Dnes, som trochu upratovala v našej mini záhradke na lodžii. Zbierala opadané, farebné lístky a kvietky. Horúce dni vzali za svoje a niektoré z rastlín treba nahradiť novými. Zdalo sa, že rozkonárená a kvitnúca hortenzia celkom zoschla.

Zobrala som teda  veľké nožnice, že odstrihnem suché halúzky a  držiac  konárik, pocítila silno pulzujúci život v rastline a zároveň som si riadne strihla do prsta. Prepáč, hovorím  rastline. Chcela som  iba, aby si mala viac svetla a priestoru.

Pod zoschnutými kvetmi rašili mladé a zelené listy.

Skončil jeden úsek života rastliny a plynulo pokračoval ďalší.

Ak skončil nejaký úsek vášho života, vzťah, práca, na ktorú ste boli zvyknutí, projekt a niečo vyšlo inak, ako ste chceli, čokoľvek a viete, že potrebujete zmenu, zastavte sa na chvíľu a prejdite minulosť a povedzte si, čo už určite nechcete.

Strom vášho života treba oživiť a odpíliť suché konáre, čo nie sú funkčné.  Odstrihnúť zoschnuté halúzky a  kvety, pozametať a všetko vyčistiť pre svieži a jasný základ. Viac svetla a priestoru.

Ale ak striháte minulosť, netreba ťať do živého a tiež pozor na prsty.

Viera Spring

Viera Spring
Milujem ľudí, život, prírodu, spiritualitu, náš svet. A vidím v ňom okrem krásy a potenciálu aj veľa zbytočného trápenia. Mojím veľkým želaním a zároveň poslaním je urobiť všetko preto, aby čo najviac ľudí odhalilo vlastné pasce a oslobodilo sa. Premenilo pasce na podporujúce zdroje úsilia a začalo žiť a realizovať sa viac vedome a v láske. Lebo dať priestor lepším stránkam ja a vyšším častiam našej ľudskej prirodzenosti, je skvelou vyhliadkou pre lepšiu a radostnejšiu budúcnosť ľudstva aj planéty Zem. čím sa zaoberám, nájdete tu
  • Stiahnite si e-book zadarmo 5 princípov

    Päť princípov Zmenia váš život a pohľad na svet. Kniha vás obohatí a prinesie riešenia a celkom nové momenty. Pochopením a osvojením si 5 princípov, dokážete, cielene a pozitívne, ovplyvniť procesy tvorenia vašej reality, aby ste sa posúvali, k lepšiemu, spokojnejšiemu a radostnejšiemu životu a svetu.

  • Stiahnite si e-book zadarmo Vedomá sebarealizácia

    E-book obsahuje informácie o spôsobe vnímania seba a sveta, cestou vedomej sebarealizácie. Nájdete odpovede, čo je - vedomá sebarealizácia a ako začať žiť vedomý život. Uskutočnite svoje plány a vytúžené zmeny. Začnite. Čo vás čaká na ceste? Poradím vám prvých 3+ 5 krokov ako začať a odporučím 8 cvičení.

  • Najnovšie články