Oceán a meditácia

Úvodom urob toto – prepoj sa na oceán, napríklad tadiaľto

⇒  https://www.youtube.com/watch?v=W9PEFwDNunM ,   ⇒

nechaj zvuky znieť a nezabudni sa sem hneď vrátiť   🙂 Počúvaj oceán a čítaj.

***

Oceán je iný. Celkom iný ako more.

Podmanivou silou ma vťahuje, kdesi do nekonečných diaľav. Niekde za obzor. Vzbudzuje vo mne rešpekt aj zvedavosť a intenzívny pocit, že som  suchozemec.

Plávanie pozdĺž brehu v mori je relax a oddychovanie na jeho hladine, upokojuje. Milujem to hojdanie na jemných morských vlnách, kúpajúc sa v mori aj slnečných lúčoch súčasne.

Oceán, ten nie. Ten vyostrí všetky moje zmysly a bdelosť.

Ale rozjímanie večer na jeho brehu, keď je všade ticho a pokoj, rozjímanie na múdrosť oceánu odhaľuje rozľahlosť a nekonečnosť mojej duše.

Vtedy cítim blízkosť aj bezpečie.

Múdrosť oceánu premosťuje diaľavy. Spája srdcia, poukazuje kdesi na dávny prapočiatok. Svetlo nekonečnej, božskej lásky, srdce vesmíru. Svety za obzorom.

Radosť.

Príliv a odliv. Dych vesmíru.

Príliv a odliv. Krok dopredu a krok dozadu. Krok vľavo a otočka, krok  vpravo a zas späť. Vzlet a pokles.

Príliv skrýva, odliv odhaľuje. Napĺňa a vyprázdňuje. Nádych a výdych.

Každý človek má svoje tajomstvá, ako oceán. Každý z nás čosi skrýva pred inými, svetom a aj sám pred sebou.

Životný odliv znepokojuje, odhaľuje všetko, čo sme kedy chceli skryť. Konfrontuje strachy zo straty, strádania a odhalenia.

A keď, konečne, prekonáme strach z neznámeho a fascinujúcej sily odlivu, čas životného odlivu, napokon prestáva byť časom strádania. Mení sa na čas hojnosti.

A aké prekvapenie!

Koľko pokladov a darov sa v nás ukrýva.

S láskou

Viera Spring

Viera Spring
Milujem ľudí, život, prírodu, spiritualitu, náš svet. A vidím v ňom okrem krásy a potenciálu aj veľa zbytočného trápenia. Mojím veľkým želaním a zároveň poslaním je urobiť všetko preto, aby čo najviac ľudí odhalilo vlastné pasce a oslobodilo sa. Premenilo pasce na podporujúce zdroje úsilia a začalo žiť a realizovať sa viac vedome a v láske. Lebo dať priestor lepším stránkam ja a vyšším častiam našej ľudskej prirodzenosti, je skvelou vyhliadkou pre lepšiu a radostnejšiu budúcnosť ľudstva aj planéty Zem. čím sa zaoberám, nájdete tu
  • Stiahnite si e-book zadarmo 5 princípov

    Päť princípov Zmenia váš život a pohľad na svet. Kniha vás obohatí a prinesie riešenia a celkom nové momenty. Pochopením a osvojením si 5 princípov, dokážete, cielene a pozitívne, ovplyvniť procesy tvorenia vašej reality, aby ste sa posúvali, k lepšiemu, spokojnejšiemu a radostnejšiemu životu a svetu.

  • Stiahnite si e-book zadarmo Vedomá sebarealizácia

    E-book obsahuje informácie o spôsobe vnímania seba a sveta, cestou vedomej sebarealizácie. Nájdete odpovede, čo je - vedomá sebarealizácia a ako začať žiť vedomý život. Uskutočnite svoje plány a vytúžené zmeny. Začnite. Čo vás čaká na ceste? Poradím vám prvých 3+ 5 krokov ako začať a odporučím 8 cvičení.

  • Najnovšie články