Dôležité je zotrvať. Ako na to.

Ako na to. Človeku to trvá nejaký čas, pokiaľ príde k rozhodnutiu a niečo nové vôbec len začne. Ale napokon príde na to, že čokoľvek začať  bolo vlastne veľmi jednoduché.

A oveľa dôležitejšie je aj zotrvať. Ako na to. Ono totiž nie je zotrvať ako zotrvať.

Marec a jar klopkajú slnečnými lúčmi na okno. Konečne lebo ponurých dní už bolo dosť. Ako ste na tom? Začali ste v predchádzajúcom období niečo nové? Ako sa vám darí zotrvať?

Zdalo by sa, že vedieť  zotrvať je naším človečenským veľmi slabým miestom, ale opak je pravdou. My sme majstri a nesmierne silní v zotrvávaní.

Zotrvávame a niekedy až zaťato a tvrdohlavo ale v tom starom spôsobe života a myslenia a to aj v prípadoch, kedy je zmena naozaj nevyhnutná.

Len si to zoberte. Niekto žije pod neustálym stresom a tlakom, nie je mu z toho dobre, má bolesti a nepríjemné stavy a chodí po rôznych vyšetreniach, kde sa vždy dozvie, že je vlastne v poriadku. Alebo sa dozvie, že má vyšší tlak, či cukor a podobne.

Napriek tomu robí všetko preto, aby nemusel urobiť alebo zmeniť to, čo je pre zlepšenie jeho situácie zásadné. Ide stále po starom a vyberá si chodníčky, kde sa nechá v starom spôsobe utvrdzovať, aby sa vyhováral sám pred sebou a zdôvodňoval si, prečo neurobí ten skutočne správny krok.

Niekto druhý má problémy napríklad s trávením a tiež robí to, čo ten prvý ale neurobí to, čo urobiť má. Robíme všetko možné, len aby sme zotrvali v tom, v čom  sme. Aj keď nám to spôsobuje utrpenie.

Nemôžete spávať? Dáte si niečo, od čoho očakávate, že vás to uspí ale neurobíte zmenu, ktorá by vám priniesla dobrý spánok.

Pravidelne sa vám opakujú starosti spojené s nedostatkom peňazí? Namiesto toho, aby ste situáciu konečne otočili, prehlbujete všetko to, v čom  vlastne vôbec žiť nechcete.

Uvažujete nad tým, že by ste si chceli nejaký projekt, niečo svoje, iba tak a pre radosť a možno by vám to prinieslo aj ďalší úžitok, ale vzápätí sa zastavíte a premietnete si, čo všetko sa nedá a ako to nie je možné. Nedáte si žiadnu šancu a ďalej žijete jednotvárne dni.

Roky premýšľam. O čom to je. Prečo toto robíme? Žijeme v niečom, čo už nie je pre nás prospešné, naopak. Doslova chradneme. Ale vytrvalo zotrvávame. Čakáme na nejakú záchranu z vonkajšieho sveta alebo na zázrak.

Tiež mám rada zázraky. Aj na ne verím a aj ich zažívam. Ale z vlastných skúseností viem, aby sa zázrak mohol stať, je potrebné niečo pre to urobiť a aj niečo zmeniť.

Rozhodnutie vniesť do života niečo nové, čo prospeje a prinesie viac radosti, lepší pocit, zdravie, prosperitu, hojnosť, láskyplné  vzťahy je naozaj skvelý nápad. Potom už len ísť za tým a sa nevzdávať.

Takže, ak hovorím, že  dôležité je zotrvať. Mám na mysli zotrvať v novom rozhodnutí a odhodlaní. A hlavne vtedy, keď sa objaví pokles a nejaké prekážky. Treba s nimi vopred rátať.

  • Ak sa rozhodnete vniesť do vášho života nový smer, prúd, aktivitu  čokoľvek nové, čo vám má priniesť požadovanú zmenu, zlepšenie kvality vášho života rátajte s tým, že vaše prvotné nadšenie veľmi  rýchlo vyprchá.

Často  zabúdate na to, čo vás motivovalo vykročiť ku zmene. A ak ste sa nechali strhnúť emóciami a namotivovať niekým iným, potom sa vaše prvotné nadšenie rozplynie ešte rýchlejšie a zmizne ako dym.

  • Ak sa pre niečo rozhodnete a vydáte sa za cieľom, rátajte s tým, že stretnete aj také svoje ja, ktoré je pred vami celý život ukryté, ako keby sedelo niekde na opačnej strane Mesiaca, kde sa slnečné lúče nedostanú a vy tam nikdy nedovidíte. Odrazu aj toto vyjde zo svojej skrýše von, aby vás postretlo. a vytvorilo prekážku, s ktorou neviete pohnúť.

Neprekonateľná prekážka?  Aj inak sa dá pozrieť na vec. Vďaka za ten dar, môžete ho konečne spoznať a začleniť.

Dávajte pozor na túto vec.

Nezabúdajte v každom vašom kroku na to, čo ste sa rozhodli, že chcete. Prestaňte donekonečna zameriavať pozornosť na to, čo už nechcete a opakovane to zhmotňovať.

Skúste myslieť a konať podľa toho, čo chcete a aj v tom zotrvať. Prestaňte opakovať a zotrvávať v tom, čo nechcete.

S láskou

Viera Spring

Viera Spring
Milujem ľudí, život, prírodu, spiritualitu, náš svet. A vidím v ňom okrem krásy a potenciálu aj veľa zbytočného trápenia. Mojím veľkým želaním a zároveň poslaním je urobiť všetko preto, aby čo najviac ľudí odhalilo vlastné pasce a oslobodilo sa. Premenilo pasce na podporujúce zdroje úsilia a začalo žiť a realizovať sa viac vedome a v láske. Lebo dať priestor lepším stránkam ja a vyšším častiam našej ľudskej prirodzenosti, je skvelou vyhliadkou pre lepšiu a radostnejšiu budúcnosť ľudstva aj planéty Zem. čím sa zaoberám, nájdete tu
  • Stiahnite si e-book zadarmo 5 princípov

    Päť princípov Zmenia váš život a pohľad na svet. Kniha vás obohatí a prinesie riešenia a celkom nové momenty. Pochopením a osvojením si 5 princípov, dokážete, cielene a pozitívne, ovplyvniť procesy tvorenia vašej reality, aby ste sa posúvali, k lepšiemu, spokojnejšiemu a radostnejšiemu životu a svetu.

  • Stiahnite si e-book zadarmo Vedomá sebarealizácia

    E-book obsahuje informácie o spôsobe vnímania seba a sveta, cestou vedomej sebarealizácie. Nájdete odpovede, čo je - vedomá sebarealizácia a ako začať žiť vedomý život. Uskutočnite svoje plány a vytúžené zmeny. Začnite. Čo vás čaká na ceste? Poradím vám prvých 3+ 5 krokov ako začať a odporučím 8 cvičení.

  • Najnovšie články