Päť spôsobov a rád, ako zlepšiť deň.

Niekedy, sú naše rána naozaj náročné. Hovoríme, potom, že máme zlý deň a očakávame, že celý deň bude, minimálne, rovnako náročný. Veď ako ráno, tak po celý deň. Smola. Ale zvyšok dňa môže mať pripravené aj krásne chvíle a príjemné prekvapenia. Otázkou je, do akej miery a či vôbec, je možné ich prijať a oceniť, s takýmto nastavením. Ponúkam päť jednoduchých krokov, ako zlepšiť svoje “zlé dni”.

 •  Ráno už bolo ♥

Ráno už bolo a nemusí ovplyvňovať celý váš deň. Skúste sa plne sústrediť na prácu, ktorú vykonávate, práve teraz. Smola nie je. Vyjadruje ju iba nejaký vzor myslenia, ktorý ste prijali a môžete ho zmeniť. Vždy sa ešte môžete rozhodnúť, že váš deň, je dobrý deň a aj všetky vaše ďalšie dni, sú dobré dni, a to až do konca vášho života.

Ľudia,  mi často hovorili, že to nemôže byť tak, lebo je to  príliš jednoduché. Tak jednoduché, až sa to zdá nemožné. Ale veď, predtým, ste sa rovnako rozhodli, že máte zlý deň, alebo zlé dni. Podľa čoho hodnotíte svoje dni?

 • Odmietnite, seba naplňujúce, negatívne proroctvá 

Ak si myslíte a potvrdzujete, že zvyšok vášho dňa, bude, minimálne, rovnako náročný, ako bolo ráno, potom si buďte istí, že sa tak aj stane. Budete totiž myslieť, hovoriť a konať všetko preto, aby ste sa uistili, že vaše proroctvá sa plnia. Aj sa naplnia, lebo vy sa nimi napĺňate.

 • Zamerajte pozornosť na to, čo je dobré ♥

Nehovorte, prosím, že nič. Lebo to iba, teraz, vidíte v takom svetle. Zamerali ste, totiž, svoju pozornosť na všetko, čo považujete za zlé. Potom, dobré, neviete zachytiť a zhodnotiť, ako dobré. Zmeňte postoj a zamerajte pozornosť na to, čo je dobré. Nájdete to. Veď, ak sa aj čosi nepodarilo, vždy je ešte veľa vecí, ktoré sa podarili.

Napíšte si všetko, to dobré a pripnite zoznam, niekde, na viditeľné miesto 

 •  Aj zlé je dobré 

Nezabúdajte, že veľmi často sa stáva, že to, čo v určitej chvíli, považujeme za katastrofu a zlé, sa v konečnom dôsledku ukáže, ako veľmi pozitívne a dobré, pre náš ďalší život, smerovanie  a rast.  A ďakujeme za to. Mám s tým veľa osobných skúseností. A teda, ak sa aj udialo niečo, s čím ste naozaj nerátali, možno ste prišli o prácu, alebo ste čokoľvek stratili, alebo sa cítite ohrození, hľadajte v tom celom význam a pozitíva a berte to, ako výzvu, pre nejaký nový začiatok.

Prijmite to   a ďakujte vopred, aj keď ešte nevidíte zmysel, plusy a pozitíva, ktoré sa objavia neskôr.

 • Vystúpte zo začarovaného kruhu a žasnite nad krásou života ♥

Vaša myseľ a telo sú úplne prepojené. Ak ste sa rozhodli, pre zlý deň a zlú náladu, potom zaťažujete aj vaše telo a cítite ťažobu a únavu, a to vás zas sťahuje, emočne, dolu a zhoršuje náladu a dokola. Urobte niečo iné a vystúpte z toho začarovaného kruhu.

Choďte na prechádzku, niekde do lesa alebo do parku. Dajte si niečo, dobré a zdravé, čo vám dvihne náladu. Poriadne si zacvičte, až sa spotíte alebo choďte do sauny. Meditujte, cvičte čikung. Čokoľvek vám napadne.

A tak, ako ste, predtým, videli všetko ponuré, beznádej a očakávali pohromu a mali obavy z budúcnosti, tak, teraz, žasnite nad krásou života, ktorá je všade okolo vás. Veď sme tu iba na dobu určitú.

Dobré ráno a dobrý deň, nech sú všetky vaše dni, dobré dni 

Viera Spring

Viera Spring
Milujem ľudí, život, prírodu, spiritualitu, náš svet. A vidím v ňom okrem krásy a potenciálu aj veľa zbytočného trápenia. Mojím veľkým želaním a zároveň poslaním je urobiť všetko preto, aby čo najviac ľudí odhalilo vlastné pasce a oslobodilo sa. Premenilo pasce na podporujúce zdroje úsilia a začalo žiť a realizovať sa viac vedome a v láske. Lebo dať priestor lepším stránkam ja a vyšším častiam našej ľudskej prirodzenosti, je skvelou vyhliadkou pre lepšiu a radostnejšiu budúcnosť ľudstva aj planéty Zem. čím sa zaoberám, nájdete tu
 • Stiahnite si e-book zadarmo 5 princípov

  Päť princípov Zmenia váš život a pohľad na svet. Kniha vás obohatí a prinesie riešenia a celkom nové momenty. Pochopením a osvojením si 5 princípov, dokážete, cielene a pozitívne, ovplyvniť procesy tvorenia vašej reality, aby ste sa posúvali, k lepšiemu, spokojnejšiemu a radostnejšiemu životu a svetu.

 • Stiahnite si e-book zadarmo Vedomá sebarealizácia

  E-book obsahuje informácie o spôsobe vnímania seba a sveta, cestou vedomej sebarealizácie. Nájdete odpovede, čo je - vedomá sebarealizácia a ako začať žiť vedomý život. Uskutočnite svoje plány a vytúžené zmeny. Začnite. Čo vás čaká na ceste? Poradím vám prvých 3+ 5 krokov ako začať a odporučím 8 cvičení.

 • Najnovšie články